Menu Zamknij

WYJŚCIA I WYJAZDY

ROK SZKOLNY 2019/2020

DWIE GODZINY ŚMIECHU😀🎭🎭

W niedzielę 9 lutego 2020 r. młodzież Łukasiaka zobaczyła komedię omyłek „Okno na parlament” w wykonaniu zabrzańskiego Teatru Nowego. Spektakl inscenizowany był w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Opiekę nad uczniami sprawowały: mgr Dorota Marynowska, mgr Anna Dziechciarz, mgr Dominika Kłoda-Burska i mgr Ewa Pawik.

Listopadowy wieczór w teatrze

Tym razem społeczność naszej szkoły obejrzała na muzycznej scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie spektakl pt. „Młody Frankenstein”. Pozostając w konwencji parodii, twórcy zderzyli tu z sobą sprzeczne tonacje: grozę z humorem, zabawę z refleksją, klimat mrocznej legendy zanurzonej w odległej przeszłości z odniesieniami do współczesnego świata. Opiekę nad uczniami sprawowały: pani Beata Bończak – dyrektor szkoły, pani Joanna Kańska – wicedyrektor szkoły, pani Monika Jędryczka i pani Ewa Pawik. Wyjazd odbył się w dniu 7 listopada 2019 roku. Dziękujemy Pani Joannie Lemańskiej – mamie uczennicy naszej szkoły – za współorganizację wyjścia.

Październikowy wieczór teatralny – niemal w samolocie

Wyjazd miłośników teatru z Łukasiaka na kolejny wieczorny spektakl odbył się pod znakiem pięknej złotej polskiej jesieni, eleganckich strojów wizytowych i znakomitych humorów.  W piątek 18 października 2019 r. w podróż do świata komedii udaliśmy się dzięki sztuce „Boeing, Boeing” autorstwa Marca Camolettiego, czyli znakomitej propozycji repertuarowej Teatru Zagłębia w Sosnowcu.  Opiekę nad młodzieżą sprawowały: dyrektor szkoły pani Beata Bończak i pani Ewa Pawik.  

Wieczór teatralny z Krzysztofem Globiszem

Niedzielny wieczór 29 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły spędzili w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, oglądając na Dużej Scenie spektakl „Wieloryb the Globe”. W roli głównej wystąpił Krzysztof Globisz, który po udarze mózgu nadal gra na scenie, tym razem w przejmującym przedstawieniu dotyczącym wychodzenia z choroby. Spektakl powstał w koprodukcji Teatru Starego w Lublinie z Teatrem Łaźnia Nowa z Krakowa. Przedstawienie to zostało uhonorowane m.in. Nagrodą Specjalną miesięcznika „Teatr” dla „sztuki o unikalnej wartości artystycznej i humanistycznej”. Inscenizacja miała miejsce w ramach 2. Międzynarodowego Festiwalu Open The Door, opieka nad uczniami: mgr Ewa Pawik.

Wieczór teatralny w ramach Międzynarodowego Festiwalu Open The Door


26 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl pt. „On/a nazywa się Nancy Joe” prezentowany na Scenie w Galerii, która należy do Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Niniejsze przedstawienie, które wykorzystywało komiksową narrację i estetykę street art, było propozycją czeskiego zespołu Tantehorse. Spektakl został wyróżniony m.in. prestiżową nagrodą „Best of Contemporary Dance Award” przez „Washington Post” i „Herald Angel Award” na Fringe Festival w Edynburgu. Opiekę nad uczniami sprawowały mgr Ewa Pawik i mgr Dorota Marynowska.

Skip to content