Zachęcamy wszystkich w ramach działań ekologicznych do obserwowania na Instagramie profilu @toogoodtogo.pl. Znajdziecie tam wskazówki jak właściwie przechowywać jedzenie i sporo ciekawych pomysłów dotyczących ograniczenia wyrzucania jedzenia.
To konto jest połączone z aplikacją dzięki której można znaleźć w swojej okolicy sklepy, kawiarnie, które danego dnia sprzedają określone produkty po niższej cenie aby zapobiec wyrzucaniu ich.
UBRANIA DO ODDANIA
Kolejne ciekawe miejsce na Instagramie ubrania_do_oddania, http://www.ubraniadooddania.pl/
Dowiecie się tam jak dać drugie życie niepotrzebnym ubraniom i poznacie prawdę o branży modowej
BIERZEMY UDZIAŁ!

Plan Festiwalu
Dzień 1 – Świętowanie TEG zaczniemy od pogłębiania wiedzy na temat globalnych wyzwań i zrównoważonego rozwoju, zapraszając młodzież na zdalne spotkania w formie interaktywnych webinarów, warsztatów, pokazów filmów czy spotkań z ekspertami (platformy Zoom, Clickmeeting etc.).
Trzy webinary dotyczące tematu migracji, równości płci oraz środowiska naturalnego i zmiany klimatu odbędą się w trzech sesjach w godzinach: 9-10.30, 11-12.30 i 13-14.30. Będą to spotkania z aktywistkami i aktywistami, którzy przekuwają swoje pomysły i zainteresowania w potrzebne i ważne społecznie zadania – mogą być dzięki temu inspiracją w odpowiadaniu na globalne wyzwania.
Dzień 2 i 3 będą poświęcone na realizację zadań w formie gry korytarzowej. CEO przekaże opiekunom i opiekunkom grup zestaw zadań do gry (najpóźniej w dniu webinaru przygotowującego do TEG 9.11.2021). Zadania będą poświęcone globalnych zjawiskom, tropieniu powiązań oraz poszukiwaniu lokalnych rozwiązań i możliwości włączenia się w działania mające na celu poprawę sytuacji na świecie. Spośród około 25 zadań na różnym poziomie wiekowym opiekunowie wybiorą min. 3, które zaproponują młodzieży w czasie gry.
GLOBALNA SZKOŁA – RAZEM DLA KLIMATU
Nasza szkoła w roku szkolnym 2021/2022 przystąpiła do programu Globalna szkoła – Razem dla klimatu organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej . Przez cały rok szkolny będziemy budować świadomą klimatycznie społeczność szkolną i lokalną czyli taką która potrafi krytycznie myśleć, wie czym jest zmiana klimatu, dostrzega jej skutki i potrafi chronić klimat.
Udział w programie pozwoli jego uczestnikom wzmocnić swoją sprawczość, decyzyjność i umiejętności organizacyjne. Jako szkoła staniemy się częścią ruchu na rzecz ochrony klimatu w aspekcie indywidualnym, lokalnym i globalnym.
W trakcie trwania programu uczestnicy wezmą udział w webinarach prowadzonych przez CEO oraz przeprowadzą wybrane przez siebie działanie na rzecz klimatu:
- Stworzenie autorskiego materiału dziennikarskiego lub serii materiałów dziennikarskich na temat zmiany klimatu, które będą następnie udostępnione na stworzonym w tym celu profilu w mediach społecznościowych (np. Facebook, Instagram, YouTube), na stronach lokalnych gazet, w portalu Youngface.tv lub mediach Uczestnika i które dotrą do min. 50 osób ze społeczności lokalnej
- przygotowanie i przeprowadzenie szkolnej Akcji dla klimatu, czyli wydarzenia poświęconego zmianie klimatu i skierowanego do społeczności szkolnej i/lub lokalnej, w którym weźmie udział min. 50 osób.
Jak co roku 22 kwietnia w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Ziemi.
W roku szkolnym 2020/ 2021 motywem przewodnim było hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Uczniowie klas I i II wzięli udział w spotkaniach online organizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod hasłem Klimatyczny Dzień Ziemi gdzie mieli okazję dowiedzieć się jak żyć bez śmieci, jak gotować ograniczając marnowanie pożywienia czy też co to jest zrównoważenie w modzie .
Uczestniczyli aktywnie w następujących webinarach:
- Zero waste od podstaw
- Gotuje nie marnuje
- Odpowiedzialna moda
- Re: fashion Warsztat modowy
- Warsztat mozaika klimatyczna
KONKURS EKOLOGICZNY
,, Stop foliowym reklamówkom”
WYNIKI:
Wyniki głosowania na najładniejszą torbę ekologiczną przedstawiają się następująco:
I miejsce – TORBA NR 7 (421 głosów) – KATARZYNA WITAS

II miejsce – TORBA NR 12 (271 głosów) – NICOLE STACZYŃSKA

III miejsce – TORBA NR 18 (228 głosów) – JAKUB CIEPLAK

Wręczenie nagród w konkursie będzie miało miejsce 20 grudnia.
Seredecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w głosowaniu!😀👏
KONKURS EKOLOGICZNY
,, Stop foliowym reklamówkom”
GŁOSOWANIE:
Głosowanie na torby ekologiczne odbywa się internetowo w dniach od 05 do 10 grudnia.
Wszystkie prace biorące udział w konkursie można oglądać w holu przed świetlicą.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wykonali torby wielokrotnego użytku oraz tym, którzy zdecydowali się stanąć do współzawodnictwa.
Jak zawsze można na Was liczyć.
ZAKOŃCZENIE PIERWSZEJ CZĘŚCI KONKURSU:
Poniedziałek (02.12) był ostatnim dniem przyjmowania prac na konkurs „Torba ekologiczna”. Od czwartku 05.12 będzie można oddawać głosy na najciekawszą torbę, których zdjęcia umieszczone zostaną w zakładce ,, Łukasiak ekologicznie i prozdrowotnie”.
Głosujcie!!