Menu Zamknij

Łukasiak w Paryżu  

Bonjour! W dniach 26-30.04.2023r. ponad 50 osobowa grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do Paryża. Spędziliśmy wspaniały czas w jednym z najpopularniejszych miast na mapie Europy. Paryż zachwycił nas zabytkami, romantycznymi zakątkami, niepowtarzalną atmosferą i pamiątkami po minionych epokach. Nam udało się połączyć to wszystko z   dziecięcą rozrywką  w Euro Disneylandzie. 

Przejazd do Francji odbył się szybko i sprawnie i  już o 8.00 rano byliśmy na parkingu bajkowego  Eurodisneylandu.  
Humory dopisywały, więc ruszyliśmy na spotkanie z ulubionymi postaciami z bajek Disneya. Przywitały nas przepiękne budowle, kolorowe postacie ze świata fantazji i wszechobecna magia. Mogliśmy skorzystać z licznych  atrakcji, takich jak: kolejki górskie – Indiana Jones, Big Thunder Mountain, czy  Space Mountain. Odwiedziliśmy również “Piratów z Karaibów” Na koniec zobaczyliśmy niezwykłe widowisko, czyli paradę bajkowych postaci.Tych niezwykłych chwil nie zapomnimy nigdy.  

Po dniu pełnym emocji wszyscy potrzebowaliśmy odpoczynku, więc pojechaliśmy do hotelu.  

Następnego dnia ruszyliśmy na podbój Paryża. Oj plan był napięty, więc szybko zwiedzaliśmy Łuk Triumfalny i Pola Elizejskie. Spacerując  lewym brzegiem Sekwany dotarliśmy do  Dzielnicy Łacińskiej, a następnie Panteonu- miejsca ostatniego spoczynku najwybitniejszych Francuzów. Następnie udaliśmy się w kierunku Sorbony. Nie mogło oczywiście zabraknąć symbolu Paryża – Wieży Eiffla.  Na wieczór zaplanowaliśmy rejs statkiem po Sekwanie.  Bardzo polecamy tę atrakcję, ponieważ  można odpocząć😊 a poza tym widok Paryża nocą zapiera dech w piersiach. A kiedy jeszcze konstrukcję Wieży Eiffla rozświetlono milionem migających światełek, nie chciało nam się wracać do hotelu.  

Ostatni dzień w Paryżu to Louvre- najsłynniejsze muzeum świata,  i historyczna dzielnica Montmartre, gdzie odwiedziliśmy Bazylikę Sacré Coeur. 

W Muzeum Louvre spędziliśmy kilka godzin wśród tysięcy eksponatów i oczywiście nie zobaczyliśmy wszystkiego, ale zdjęcie z Mona Lisą w tle udało się zrobić. Spotkaliśmy tez min. Wenus z Milo oraz Nike z Samotraki. 

Po wyjściu, udaliśmy się na wzgórze Montmartre, skąd podziwialiśmy panoramę Paryża, a następnie zwiedzaliśmy Katedrę Sacr é Coeur ( Bazylika Najświętszego Serca).  

Po obowiązkowym zakupie pamiątek wyruszyliśmy w kierunku metra, a następnie do autokaru.  

To były intensywne, ale warte wysiłku 3 dni.  

Skip to content