Menu Zamknij

Spotkanie autorskie z pisarką Pauliną Wróbel

W ramach cyklu spotkań autorskich organizowanych przez bibliotekę szkolną 20 marca br. odbyło się spotkanie z pisarką Pauliną Wróbel, w którym uczestniczyli uczniowie klasy 1a oraz 1f realizujący język polski na poziomie rozszerzonym.

Paulina Wróbel jest miłośniczką języków obcych: z wykształcenia germanistka, włada również językiem angielskim i szwedzkim. Dotychczas wydała dwie powieści: „Tajemnica Sary H.” i „Ucieczka Sary H.” oraz opowiadanie „Przyjaciółki aż po grób” wydane w antologii „Z liśćmi szumiące”.

Podczas wizyty autorka stworzyła bardzo serdeczną i swobodną atmosferę, również pełną szkolnych wspomnień, ponieważ jest absolwentką naszego liceum. Opowiadała o uprawianiu prozy, inspiracjach twórczych, a przede wszystkim o swoim warsztacie literackim. Nie brakło pytań ze strony uczniów o pasje, autorytety, pierwsze próby pisarskie, ulubione książki i doświadczenia ze szkolnej ławy. Pisarka nawiązała bardzo dobry kontakt z młodzieżą – tym bardziej, że jest młodą, charyzmatyczną kobietą.

Były to dla uczniów niezapomniane zajęcia języka polskiego. Obecność wyjątkowego gościa dostarczyła nam wielu emocji i niezapomnianych wzruszeń. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy pani Paulinie Wróbel za ciekawą lekcję literatury i z niecierpliwością czekamy na kolejne powieści.

Skip to content