Menu Zamknij

Spotkanie autorskie z poetką Zofią Cencek 

W ramach cyklu spotkań autorskich organizowanych przez bibliotekę szkolną 13 lutego br. odbyło się spotkanie z lokalną poetką panią Zofią Cencek, w którym uczestniczyli uczniowie klasy 1a oraz 1f realizujący język polski na poziomie rozszerzonym. Pani Cencek jest animatorem kultury i społecznikiem. Zajmuje się poezją i rękodziełem artystycznym – tworzy piękne haftowane obrazy. Trzy lata temu obchodziła 30-lecie pracy twórczej w środowisku nauczycielskim oraz 10-lecie działalności kulturalnej w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Zofia Cencek za swoje prace literackie otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia, aktywnie uczestniczy w wernisażach, akcjach charytatywnych oraz spotkaniach poetyckich.  

Podczas wizyty autorka stworzyła bardzo serdeczną i swobodną atmosferę. Opowiadała o uprawianiu poezji, inspiracjach twórczych, a przede wszystkim przeczytała kilka swoich utworów. Nie brakło pytań ze strony uczniów o pasje, autorytety, pierwsze próby literackie  i ulubione wiersze.  

Były to dla uczniów niezapomniane zajęcia języka polskiego. Obecność wyjątkowego gościa dostarczyła nam wielu emocji i niezapomnianych wzruszeń. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy pani Zofii Cencek za ciekawą lekcję literatury i z niecierpliwością czekamy na kolejne tomiki poezji.  

Skip to content