Menu Zamknij

ŚWIĘTO SZKOŁY

W piątek, 4 listopada 2022r. obchodziliśmy Święto Szkoły. Uroczystości, związane z rocznicą 122–lecia istnienia liceum, uświetnili swoją obecnością: Zastępca Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza Pani Bożena Borowiec, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Kamil Dybich, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. polityki młodzieżowej i równości szans, Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty Pani Marta Bobrowska–Juroff,  Przewodnicząca Stowarzyszenia Absolwentów I liceum Ogólnokształcącego Pani Monika Ćwiklińska oraz Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów Pan Grzegorz Jaszczura, a także Przewodnicząca Rady Szkoły Pani Agnieszka Buss. W okolicznościowych przemówieniach dostojni goście składali gratulacje pani dyrektor i pracownikom liceum oraz podziękowania całej szkolnej społeczności za rzetelność, codzienny trud i oddanie w pracy na rzecz rozwoju placówki. Dyrektor liceum pani Beata Bończak w trakcie swojego wystąpienia przybliżyła historię placówki, wymieniając jednocześnie osoby najbardziej zasłużone dla rozwoju szkoły.

W czasie akademii odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru szkoły kolejnemu rocznikowi naszych uczniów, a następnie ślubowanie, które na sztandar złożyli uczniowie klas I, stając się pełnoprawnymi uczniami naszej zacnej, ponad stuletniej placówki oświatowej.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klas: Ia, Ie, If oraz IIb, którzy zadbali o wyjątkową, romantyczną atmosferę. Motyw przewodni akademii związany był bowiem z obchodami dwusetnej rocznicy wydania „Ballad i romansów”, które to wydarzenie uznawane jest za początek polskiego romantyzmu. Nasza szkoła, wierna tradycji, zaangażowała się w upamiętnienie tej rocznicy, prezentując trzy ballady („Pani Twardowska”, „Lilie”, „Powrót taty”) w odmiennej, uwspółcześnionej wersji.

Skip to content