Menu Zamknij

Zaproszenie na spektakl „Teatralne concertino. Michał Spisak – fakty i zmyślenia”

Już wkrótce Szkolne Koło Teatralne Adamantem będzie można zobaczyć w nowym przedstawieniu.
Data wydarzenia: 16 września 2022 godz. 18:00
Miejsce: Sala Teatralna PKZ
Współorganizator: Pałac Kultury Zagłębia
Scenariusz i reżyseria: Ewa Pawik
Opracowanie muzyczne: Zbigniew Lemański
Bezpłatne wejściówki dostępne od 2 września
W spektaklu na jednej scenie wystąpią uczniowie i nauczyciele dąbrowskich placówek oświatowych: obok uczniów I LO osoby ze szkół podstawowych i zespołów szkolno-przedszkolnych. Do współpracy zaprosiliśmy także nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka z Dąbrowy Górniczej.
Spektakl jest narracją biograficzną ukazującą życie zdolnego muzyka od narodzin do śmierci. To opowieść o wydarzeniach kluczowych w życiu artysty, o podejmowaniu przez niego pewnych wyzwań i rezygnacji z innych, opowieść o wyborach, które miały znaczący wpływ na to, kim był jako człowiek oraz na to, jaką muzykę tworzył. W przedstawieniu twórcy koncentrują uwagę na dwóch obszarach. Jest to z jednej strony odtworzenie popartych dokumentami faktów z życia artysty i bliskich mu osób, z drugiej zaś pełna fantazji próba projekcji jego marzeń, tęsknot i lęków. Twórcy starali się ukazać dokonania Michała Spisaka jako istotny czynnik kształtujący naszą dąbrowską tożsamość.
Autorka portretu Michała Spisaka: Wiktoria Debabowa – absolwentka naszego liceum (dziękujemy za wyrażenie zgody na zamieszczenie kopii portretu w naszych materiałach)

Skip to content