Menu Zamknij

Filmowa adaptacja prozy poetyckiej autorstwa Mamy naszego ucznia


W czerwcu bieżącego roku szkolnego Koło Teatralne Adamantem przygotowało filmową adaptację utworu pani Joanny Storczewskiej-Segiety – Mamy jednego z naszych uczniów.
Pani Joanna Storczewska-Segieta debiutowała na łamach prasy w 2005 roku. Opowiadania drukowała w Miesięczniku Społeczno-Kulturalnym „Śląsk”, „Dekadzie Literackiej”, „Raptularzu Kulturalnym”, Świadectwie”. Była wielokrotną laureatką konkursów literackich.
Bardzo dziękujemy Mamie naszego ucznia za wyrażenie zgody na adaptację utworu i życzymy dalszych sukcesów, a Państwa zapraszamy do obejrzenia tego krótkiego filmu.
https://drive.google.com/file/d/1ePXKh63WhUkNMh8mjmQFRiNyWch4x5Oi/view?usp=sharing

Od Autorki
Piszę pod wrażeniem adaptacji „Szczura”. Wspaniałe! Opowiadanie sprzed prawie dwudziestu lat dzięki Adamantem okazuje się być nadal aktualne. Jestem wzruszona i zachwycona pomysłem, grą aktorską, współpracą między Opiekunem koła a uczniami. To dla mnie zaszczyt dołożyć cegiełkę do artystycznych działań znakomitej grupy teatralnej. Dziękuję Opiekunowi za to wyróżnienie! Dziękuję Julii za podjęcie się reżyserii prozy poetyckiej, w której najczęściej tylko autor wie, co ma na myśli i że tak trafnie pokazała, że w każdym życiu znajdzie się odrobina piękna, nawet w tym podłym. Kacprowi za rolę Szczura bez twarzy i w dwóch różnych butach – tu każdy szczegół gra swoją rolę. Wszystkim Aktorom, którzy wspaniale wyeksponowali szczurze świata widzenie. Zmagania montażysty doceniałam na bieżąco.

Mam nadzieję podziękować osobiście Opiekunowi SKT Adamantem i Aktorom w przyszłym roku szkolnym, byle tylko naszej normalności znów nie zdominowały warunki pandemiczne.

Życzę dużo dobrego, wielu fantastycznych pomysłów reżyserskich, a na najbliższy czas – dobrze wykorzystanego odpoczynku!

Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Storczewska-Segieta

Skip to content