Menu Zamknij

W tygodniu od 19 do 25 kwietnia nasze liceum bierze udział w Akcji Żonkile 2021

W tygodniu od 19 do 25 kwietnia nasze liceum bierze udział w Akcji Żonkile 2021 organizowanej, jak co roku, przez muzeum POLIN w Warszawie.  Akcja ta upamiętnia powstanie w getcie warszawskim w 1943 r. 

19 kwietnia uczennice i uczniowie szkół w Warszawie i innych miastach aktywnie włączali się w akcję, by rozdawać na ulicach papierowe żonkile – symbole pamięci o powstaniu. Jednak w tym roku, ze względu na trwającą pandemię, udział naszego liceum w Akcji odbędzie się w świecie wirtualnym. 
Uczniowie wraz z nauczycielami będą mogli wziąć udział w zajęciach  
z wykorzystaniem przygotowanych przez edukatorów muzeum POLIN materiałów edukacyjnych online, w tym obejrzenia premiery filmu „Muranów – Dzielnica Północna” dla uczniów i uczennic klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych na Facebooku oraz kanale YouTube Centrum Edukacyjnego Muzeum POLIN. 

Pamiętamy. 

Skip to content