Menu Zamknij

I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim ​„Spotkanie z twórczością Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II”

To sukces Amelii Lemańskiej (II i, SKT Adamantem)!   Ze strony Organizatora: Skład Komisji Oceniającej:

  1. Jerzy Kuczera – aktor teatralny i filmowy, absolwent krakowskiej Wyższej Szkoły Teatralnej; od 1977 roku do nadal grający w Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach, laureat Złotej Maski za rolę Mozarta w Amadeuszu  oraz Nagrody Ministra Kultury i Sztuki za kreację Janusza w Hałdach. Od 1985 roku jest prezesem Śląskiego Oddziału Związku Artystów Scen Polskich, a w latach 2000-20005 był wiceprezesem Zarządu Głównego. Prezes Zarządu Wojewódzkiego Towarzystwa Kultury Teatralnej i wiceprezes Śląskiego Towarzystwa Kultury, twórca autorskich programów radiowych Gościniec śląski.
  2. Andrzej Maria Marczewski – reżyser filmowy i teatralny, absolwent Wydziału Reżyserii Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi; dramaturg, producent teatralny, autor wielu książek i artykułów, dyrektor teatrów w Wałbrzychu, Płocku, Warszawie, Krakowie, Bydgoszczy i Tychach; twórca i realizator Teatru Karola Wojtyły; prezes stowarzyszenia Studio Teatr Test w Warszawie
  3. Teresa Wodzicka – polonistka, reżyser i scenarzystka widowisk teatralnych i estradowych, animatorka wielu konkursów i festiwali dla młodzieży, również o randze międzynarodowej, twórczyni galerii plastyki profesjonalnej  Artyści Młodym i  Juvenis Amicus Artis, prezes Śląskiego Towarzystwa Kultury.

W ocenie Jury wszyscy uczestnicy konkursu  trafnie dobrali repertuar. Wykazali się dojrzałą interpretacją, wrażliwością na piękno słowa, zrozumieniem przesłania  słów Autora i kulturą mowy. Komisja wyraża podziękowanie Organizatorom – Śląskiemu Towarzystwu Kultury, Zespołowi Szkół nr 1 w Tychach, a przede wszystkim gratuluje laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu sukcesów i dobrego poziomu wykonawczego, podziwia trud  młodzieży włożony w dobrą analizę tekstów św. Jana Pawła II. Specjalne wyrazy uznania Jury kieruje w stronę nauczycieli – opiekunów młodych artystów za pomoc w doborze  i analizie tekstów literackich oraz rzetelne przygotowanie młodzieży do konkursu. Nagrody ufundowane zostały przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz przez Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. [Amelia (4).jpg] (https://lukasinskipl-my.sharepoint.com/personal/epawik_lukasinskipl_onmicrosoft_com/Documents/Pliki z czatów w aplikacji Microsoft Teams/Amelia (4).jpg)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content