Menu Zamknij

Jubileusz 120-lecia Naszej Szkoły

Późnojesienny czas to okres Święta Szkoły, to uroczystości obchodzone corocznie przez całą społeczność – uczniów, absolwentów, nauczycieli, pracowników i przyjaciół naszej placówki. To wejście nowych uczniów w społeczność „Łukasiaka”, spotkania wszystkich zainteresowanych, a po wzruszających chwilach na uroczystej akademii – wertowanie kronik szkolnych, oglądanie zdjęć, na których uchwycone zostały miłe, zabawne chwile z życia społeczności licealnej, to wspomnienia, żarciki i opowiastki snute przy poczęstunku, to wymiana wspomnień między pokoleniami. Pamięć o tych, co odeszli zbyt wcześnie, czczona jest co roku na mszy w Bazylice. 

To wszystko mogliśmy przeżywać rokrocznie, obchodząc kolejne jubileusze. Niestety, w obecnej, trudnej sytuacji nie mogliśmy się spotkać, aby wspólnie świętować urodziny Naszej Alma Mater. 

Ale, Moi Drodzy, nadejdzie ten dzień, kiedy będziemy mogli się spotkać i doświadczyć tych cennych chwil, które stanowią kwintesencję atmosfery naszej szkoły, podstawę naszej tradycji. 

Pamiętajcie, Drodzy Uczniowie, że to Wy tworzycie społeczność Naszej Szkoły, to Wy budujecie jej historię i do Was należy podtrzymywanie tradycji, a Wasze dokonania mogą zapisać się złotymi zgłoskami na kartach kolejnych kronik. 

Namiastką wspólnego świętowania i wyjątkowej atmosfery niech będzie program artystyczny przygotowany przez uczniów należących do Szkolnego Koła Teatralnego Adamantem pracujących pod kierunkiem pani prof. Ewy Pawik. Film wyemitujemy dla Was w tygodniu, w którym obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości, gdyż doceniamy w nim bohaterstwo Naszego Patrona i jego poświęcenie dla Ojczyzny.  

Możecie również podziwiać pocztówki autorstwa naszych uczniów nagrodzone w Szkolnym Konkursie „Łukasiński: człowiek – symbol” 

Odsyłamy Was również do zakładek na stronie internetowej Naszego Liceum, gdzie możecie zapoznać się z najważniejszymi i najciekawszymi faktami dotyczącymi historii Szkoły i dziejów Naszego Patrona – Waleriana Łukasińskiego. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content