Menu Zamknij

UDZIAŁ W AKCJI “PRZERWANY MARSZ”


2 września w murach Łukasiaka odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020. Dyrektor szkoły, Beata Bończak, powitała zgromadzonych, a następnie głos zabrali zaproszeni goście – absolwenci naszej szkoły: poseł Beata Małecka – Libera oraz przedstawiciel UM w Dąbrowie Górniczej pan Bartosz Matylewicz.


W ramach uczczenia 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej nasza szkoła przystąpiła do akcji „Przerwany marsz…”, która polega na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku, przerwanego, przez fakt wybuchu II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży.
W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego uczestniczyli emerytowani nauczyciele I LO wywodzący się z pokolenia Dzieci Wojny, czyli osoby urodzone przed 8 maja 1945 r.
Uczniowie oraz przedstawiciele Dzieci Wojny wysłuchali następnie wykładu prof. Zygmunta Woźniczki dotyczącego wybuchu II wojny światowej.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *