Menu Zamknij

UDZIAŁ W AKCJI „PRZERWANY MARSZ”


2 września w murach Łukasiaka odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020. Dyrektor szkoły, Beata Bończak, powitała zgromadzonych, a następnie głos zabrali zaproszeni goście – absolwenci naszej szkoły: poseł Beata Małecka – Libera oraz przedstawiciel UM w Dąbrowie Górniczej pan Bartosz Matylewicz.


W ramach uczczenia 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej nasza szkoła przystąpiła do akcji „Przerwany marsz…”, która polega na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku, przerwanego, przez fakt wybuchu II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży.
W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego uczestniczyli emerytowani nauczyciele I LO wywodzący się z pokolenia Dzieci Wojny, czyli osoby urodzone przed 8 maja 1945 r.
Uczniowie oraz przedstawiciele Dzieci Wojny wysłuchali następnie wykładu prof. Zygmunta Woźniczki dotyczącego wybuchu II wojny światowej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content