Menu Zamknij

Festiwal Nauki w Łukasiaku!!


            W dniu 20.03.2019 r w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki. Młodzież uczestniczyła w wykładach i pokazach prowadzonych przez pracowników i doktorantów Politechniki Śląskiej. Ciekawe wykłady pokazały nam, czym są fraktale, że metale mimo zalet, też mają swoją ciemną stronę, a także, że diamenty są nie tylko przyjacielem kobiety, ale również inżyniera. Przyszli przedsiębiorcy mogli uzyskać cenne wskazówki w warsztatach zatytułowanych „Jak nie zamordować firmy”.  Uczniowie mieli również okazję uczestniczyć w pokazach z odlewnictwa. Największą atrakcją tegorocznego Festiwalu Nauki okazały się pokazy pirotechniczne zaprezentowane na boisku szkolnym, którym towarzyszyły niesamowite efekty wizualne i dźwiękowe.

Opinie naszych uczniów:

„Najbardziej podobał mi się wykład dotyczący fraktali. Wykładowca podszedł do tematu profesjonalnie i z humorem. Potrafił zaciekawić tematem do tego stopnia, że sam zacząłem wyszukiwać dodatkowe informacje dotyczące tematyki wykładu”

Jan,IIIc

„Największą popularnością cieszyły się pokazy pirotechniki i odlewnictwa. Zajęcia były niezwykle efektowne. Studenci i doktoranci Politechniki Śląskiej zaprezentowali spalanie i wybuchy różnych substancji. Przedstawiona została również procedura powstawania odlewów. Myślę, że tego typu wykłady i pokazy są ciekawym i pożytecznym pomysłem, szczególnie dla nas maturzystów, którzy jesteśmy w trakcie wyboru uczelni wyższych”

Roksana,IIIc

Skip to content