Menu Zamknij

XI Zagłębiowski Konkurs Historyczny pod hasłem “Drogi do niepodległości”

25 października 2018 r. w murach naszej szkoły odbył się XI Zagłębiowski Konkurs Historyczny pod hasłem “Drogi do niepodległości.” W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych (klasa VIII i III gimnazjalna) oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych z Dąbrowy Górniczej. Patronat nad konkursem objął Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego. Konkurs przeprowadzono we współpracy z Wydziałem Oświaty Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej w ramach realizacji projektu “Dąbrowa dla Niepodległej”.

Młodzi miłośnicy historii zmagali się z testem sprawdzającym ich wiedzę o wydarzeniach, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości.
I miejsce zajęła Laura Mazur (Szkoła Podstawowa nr 8)
II miejsce ex aequo zajęli: Kamila Chmielarska (Zespół Szkół nr 4) i Karol Stępień (Szkoła Podstawowa nr 8).
Komisja konkursowa przyznała również siedem wyróżnień.

Dyplomy i nagrody książkowe wręczyła Dyrektor naszej szkoły pani Beata Bończak, metodyk historii pani Patrycja Kopcińska oraz przedstawiciel Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego pan Dawid Madziara.
Zwycięzcom i nagrodzonym, a także pozostałym uczestnikom gratulujemy sukcesów oraz wspaniałej postawy wobec ojczystej historii. Zapraszamy już dziś do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Skip to content