Menu Zamknij

Społeczność Łukasiaka włączyła się do VII ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”

13 września odbyło się w naszej szkole Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Publiczna lektura arcydzieła potwierdza wartość polskiej literatury, przybliża piękno słowa i pokazuje, że warto znać uniwersalne teksty, co jest szczególnie ważne w dobie kryzysu czytelnictwa. W przedsięwzięciu przygotowanym przez panie: Małgorzatę Wiśniewską i Monikę Antosik oraz licealistów udział wzięli przedstawiciele Urzędu Miejskiego: Prezydent Miasta, pan Zbigniew Podraza oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, pan Marek Węgrzynowicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, pan Paweł Duraj oraz regionalna poetka, pani Danuta Augustyn. Do wspólnego czytania przyłączyły się także dyrektor naszego liceum, pani Beata Bończak oraz wicedyrektor, pani Marta Bobrowska – Juroff. Odczytanie fragmentów powieści zostało poprzedzone krótkim montażem poetycko-muzycznym zawierającym utwory pochodzące z Antologii Niepodległości zaprezentowanym przez młodzież naszego liceum w celu uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę wolności.
Zachwycona publiczność nagrodziła czytających gromkimi brawami. Czytający otrzymali na pamiątkę wydarzenia stempel złożony na przyniesionych przez uczestników akcji egzemplarzach „Przedwiośnia”.

Skip to content