Akademia przedsiębiorczości

Drodzy Uczniowie Łukasiaka!

Chciałam przekazać Wam kilka informacji na temat wydarzeń związanych z PP w roku szkolnym 2018/19.

Przede wszystkim w bieżącym roku szkolnym odbywała się III  edycja projektu „ Fabryka kreatywnego biznesu” , której głównymi organizatorami są Miejska Biblioteka Publiczna i Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

Projekt ma zachęcać młodych ludzi do rozwijania twórczego potencjału, współdziałania w grupie oraz zdobywania nowych doświadczeń. Organizowane w ramach przedsięwzięcia warsztaty, wykłady i konsultacje przygotowały uczestników do stworzenia firmy, której działalność zlokalizowana będzie na terenie Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej.

 Z Naszej Szkoły w tegorocznym projekcie brali  udział następujący uczniowie z klasy Ie : Filip Bartusiak, Iga Kujawa, Klaudia Kania,  Konrad Widurski i Kamil Wałczyk, którzy pracowali w dwóch grupach projektowych. W sumie wzięło udział VIII grup ze szkół ponadgimnazjalnych w Naszym Mieście.

Grupa F.Bartusiak, I.Kujawa, i K.Widurski zajęli II miejsce a K.Kania i K.Wałczyk IV miejsce. Serdecznie gratulujemy ! i bardzo dziękujemy za wkład pracy i godne  reprezentowanie Szkoły na terenie Miasta.

Na pochwałę zasługują niewątpliwie uczniowie Jakub Szuliński, Maciej Korowicki i Wiktor Myczkowski, którzy wzięli udział w IV edycji Olimpiady  Przedsiębiorczości .  J.Szuliński dostał się do II etapu  Olimpiady  do  części ustnej.  Niestety dalej się nie udało, ale Kuba ma jeszcze szansę w następnym roku szkolnym, czego jak najbardziej Jemu i pozostałym uczniom serdecznie życzymy. Olimpiada odbywa się pod patronatem  Uniwersytetu Ekonomicznego  w Katowicach.

J. Szuliński wziął również udział w I etapie XXII Olimpiady Ekonomicznej . Gratulujemy!

20 marca 2019r. odbyła się XVI edycja programu Dzień przedsiębiorczości pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji wyboru dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość wzięcia udziału w jednodniowych praktykach w wybranym przez siebie zakładzie pracy czy firmie.

W tej edycji wzięło udział 19 uczniów, którzy relacjonowali pozostałym uczniom o swoim pobycie w miejscu pracy. Zachęcamy uczniów w następnym roku szkolnym do wzięcia udziału w tym Dniu.

Bądźcie przedsiębiorczy !!! Zachęcam i pozdrawiam K.Orzeł

DZWONKI

1. 8.00 – 8.45

2. 8.50 – 9.35

3. 9.45 – 10.30

4. 10.45 – 11.30

5. 11.40 – 12.25

6. 12.35 – 13.20

7. 13.30 – 14.15

8. 14.20 – 15.05

Nasz Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating access token: Session has expired on Saturday, 02-Mar-19 14:55:55 PST. The current time is Wednesday, 28-Oct-20 06:44:11 PDT.
Type: OAuthException
Code: 190
Subcode: 463
Please refer to our Error Message Reference.

Współpraca z US

Nasi partnerzy

Nasze certyfikaty

PROJEKTY UNIJNE